donwload filezilla download filezilla client donwload filezilla download latest filezilla download filezilla client download filezilla 3.2 download filezilla for windows download filezilla 64 bit download filezilla vista download filezilla exe download filezilla ftp software

yarismalar.jpg

Sergi 2016.jpg

4.Levent Sapphire AVM'de 3-25 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlediğimiz Gemi Modelleri Sergimizin görüntüleri.

 Sergi 2016-1.jpg

 Sergi 2016-2.jpg

 Sergi 2016-3.jpg

 Sergi 2016-4.jpg

_____________________________________________________________________________________

 

   kagithane-2.jpg

GEMİ MODELLERİ SERGİSİ 2015

Yer: Kağıthane Belediyesi, Gültepe Kültür Merkezi, Telsizler Mahallesi, Talatpaşa Caddesi No: 163, Gültepe, İstanbul 

_______________________________________________________________________________

GEMİ MODELLERİ SERGİSİ VE YARIŞMASI 2015
ÖDÜL TÖRENİ

Odul-2015-01.jpg

Odul-2015-02.jpg

Odul-2015-03.jpg

Odul-2015-05.jpg

Katılımcılara Plaketleri Verilirken

Odul-2015-06.jpg  Odul-2015-07.jpg  Odul-2015-08.jpg

Odul-2015-09.jpg  Odul-2015-10.jpg  Odul-2015-11.jpg

Odul-2015-12.jpg  Odul-2015-13.jpg  Odul-2015-14.jpg

Odul-2015-15.jpg  Odul-2015-16.jpg  Odul-2015-17.jpg

Odul-2015-18.jpg  Odul-2015-19.jpg  Odul-2015-20.jpg

Ödül Töreni

Odul-2015-21.jpg  Odul-2015-22.jpg  Odul-2015-23.jpg

Odul-2015-24.jpg  Odul-2015-25.jpg  Odul-2015-26.jpg

Odul-2015-27.jpg  Odul-2015-28.jpg  Odul-2015-29.jpg

Odul-2015-30.jpg  Odul-2015-31.jpg  Odul-2015-32.jpg

Odul-2015-33.jpg  Odul-2015-34.jpg  Odul-2015-35.jpg

Odul-2015-36.jpg  Odul-2015-37.jpg

Tören Bitiminde Toplu Halde

Odul-2015-38.jpg

_________________________________________________________________

2015 GEMİ MODELLERİ SERGİSİ'NDEN GÖRÜNTÜLER

Sergi 2015-01

Başkan Yardımcısı Haldun Ünsal Serginin Açılış Konuşmasını Yaparken

Sergi 2015-02.jpg   Sergi 2015-03.jpg

Sergi 2015-04.jpg   Sergi 2015-05.jpg   Sergi 2015-06.jpg

Sergi 2015-07.jpg   Sergi 2015-08.jpg

Sergi 2015-09.jpg   Sergi 2015-10.jpg

Sergi 2015-11.jpg   Sergi 2015-12.jpg

Sergi 2015-13.jpg   Sergi 2015-14.jpg

Sergi 2015-15.jpg   Sergi 2015-16.jpg

Sergi 2015-17.jpg   Sergi 2015-18.jpg

Sergi 2015-19.jpg   Sergi 2015-20.jpg

   _____________________________________________________________________________

 

          Canakkale Afis.jpg

 Canakkale Sergi.gif

           Değerli Üyelerimiz;
           Yakın Doğu Üniversitesi ve Rahmi Koç Müzesi'nin işbirliği ile düzenlenen, Derneğimizin de iştirak ettiği, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ali Rıza İŞİPEK kreatörlüğünde sizlerin izlenimine sunulan "BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI" sergisi 18 Mart tarihinde açıldı.

           Siz sanat severlerin katılımını bekleriz.

           Saygılarımızla

   baslik 2015.psd

2015-01.jpg 2015-02.jpg 2015-03.jpg

2015-04.jpg 2015-05.jpg 2015-06.jpg

2015-07.jpg 2015-08.jpg 2015-09.jpg

2015-10.jpg 2015-11.jpg

2015-12.jpg

2015-33.jpg

2015-13.jpg 2015-14.jpg

2015-15.jpg 2015-16.jpg

2015-17.jpg 2015-18.jpg

2015-19.jpg 2015-20.jpg

2015-21.jpg 2015-22.jpg

2015-23.jpg 2015-24.jpg

2015-25.jpg 2015-26.jpg

2015-27.jpg 2015-28.jpg

2015-29.jpg 2015-30.jpg

2015-31.jpg 2015-32.jpg

______________________________________________________________

    ÇANAKKALE SAVAŞ GEMİLERİ MODEL SERGİSİ

    Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Varol Or' un Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'de açmış olduğu "Çanakkale Savaş Gemileri" isimli model sergisi Eylül ayına kadar uzatılmış olup. Bu tarihe kadar Anıtkabir'de gezilebilecek  01.jpg

03.jpg  04.jpg

05.jpg  06.jpg

     02.jpg

________________________________________________________________

2013-2014
 TEK TİP GEMİ MODELİ YARIŞMASI

tekneler.jpg

   Sayın Üyelerimiz;
   Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği ile Koç Müzesi’nin düzenlemiş olduğu 2014 yılı tek tip gemi modeli “Esra ve S/Y Romola Modelleri Yarışması” sonuçlandırılmıştır.
   Bu yarışma için 24 üyemiz plân almış ve bunlardan 8 yarışmacı fiilen iştirak etmiştir. Bu yarışmacılardan Haşim Çetin-Özgür Çetin ve Tamer Özkan-Turgut Oyulmaz ortak katılım yapmışlardır.

   S/Y ROMOLA;

   Yarışmaya 8 modelci yapıtları ile iştirak etmiştir. Metin Gürkan’ın modeli tamamlanmadığı için yarışma şartnamesi gereği değerlendirme dışı bırakılmıştır.
   Katılan modeller üzerinde jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda S/Y Romola teknesi dalında ilk üç dereceye girecek model bulunamamış tüm modellere mansiyon verilmiştir.


   Mansiyon alan modelcilerimiz:

   Güran Şen
   Haşim Çetin-Özgür Çetin
   Tamer Özkan-Turgut Oyulmaz
   Oktay Yaylacıkoral
   Erol Birtek
   Selâhaddin Çoşkun
   Serkan Ceylan

   ESRA ;


   Yarışmaya 8 modelci yapıtları ile iştirak etmiştir. Metin Gürkan'ın modeli tam olmasına rağmen yarışma şartnamesi gereği bir modelini eksik verdiği için değerlendirme dışı bırakılmıştır.
   Katılan modeller üzerinde jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu 2. ve 3.'lüğe lâyık model bulunamamış tüm modellere mansiyon verilmiştir.

   Yarışma Birincisi ; Haşim Çetin - Özgür Çetin

   Mansiyon alan modelcilerimiz:
   Güran Şen
   Tamer Özkan-Turgut Oyulmaz
   Oktay Yaylacıkoral
   Erol Birtek
   Selâhaddin Çoşkun
   Serkan Ceylan

   Modelci arkadaşlarımıza Teşekkür ve Mansiyon plâketleri ile birlikte genel başlıklar altında modellerin hataları yazılı belgeler verilmiştir.

   Katılan modelci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

   Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği

acilis.gif

   toplu.jpg

    2014-01.jpg  2014-02.jpg  2014-03.jpg

    2014-04.jpg  2014-05.jpg  2014-06.jpg

    2014-07.jpg  2014-08.jpg  2014-09.jpg

    2014-10.jpg  2014-11.jpg  2014-12.jpg

    2014-13.jpg  2014-14.jpg  2014-15.jpg

    2014-16.jpg  2014-17.jpg  2014-18.jpg

                      ESRA Modeli ile Yarışma Birincisi

                     M.Haşim Çetin-Özgür Çetin

    2014-19.jpg  2014-20.jpg  2014-21.jpg

      2014-22.jpg        2014-23.jpg

  _________________________________________________________________________________________

        GEMİ MODELCİLERİ VE GEMİ SEVERLER            DERNEĞİ'NİN MARMARİS 2013 SERGİSİ   

   8. Uluslararası Marmaris Festivali kapsamında yapılan Gemi modelleri sergisi kalabalık bir misafir topluluğunun katılımı ile 17 Mayıs tarihinde Belediye Başkanı Sn.Ali ACAR tarafından açılmıştır. Davetliler arasında yabancı misafirlerin yanında Marmaris'in kardeş şehri Çin'in Jinan kentinden gelen heyet de bulunmuştur.

                M-1       M-2

                M-3        M-4

                M-5        M-6

TRT Haber Marmaris ve Marmaris TV'de yayınlanan

Marmaris Sergisi ile ilgili videoları izleyin.

  _________________________________________________________________________________________

 

Geleneksel Gemi Modelleri Sergisi

gemi modelleri sergisi.jpg

Derneğimiz tarafından iki yılda bir yapılan Gemi Modelleri Sergisi 13 - 22 Ekim 2012 tarihleri arasında Kadıköy iskelesi Şirket-i Hayriye Galerisinde yapılmıştır.

Sergi ile ilgili geniş bilgi ve haberleri

facebook

sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Ödül Töreninden Görüntüler

P1050612  P1050618  P1050627

P1050628 P1050632 P1050634 P1050636

P1050639.JPG P1050640.JPG P1050643.JPG P1050648.JPG

P1050650.JPG P1050653.JPG P1050657.JPG P1050658.JPG

P1050661.JPG P1050664.JPG P1050666.JPG P1050668.JPG

P1050671.JPG P1050673.JPG P1050677.JPG P1050680.JPG

P1050681.JPG P1050683.JPG P1050685.JPG

P1050686.JPG P1050690.JPG P1050693.JPG P1050695.JPGP1050698.JPG P1050701.JPG P1050703.JPG P1050707.JPG

P1050715.JPG P1050718.JPG P1050720.JPG P1050724.JPG

P1050727.JPG P1050731.JPG P1050740.JPG P1050744.JPG

P1050749.JPG P1050753.JPG

P1050756.JPG P1050757.JPG P1050762.JPG

P1050766.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GEMİ MODELCİLERİ VE GEMİ SEVERLER DERNEĞİ

 

 

2012 STATİK GEMİ MODELLERİ YARIŞMASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarışma Madalya Listesi

 

 

 

 

 

 

Genel

Sıra

Sınıf

Model adı

Model tipi

Modelci

Madalya

1

1

C1

Şirin

Alamana (Kancabaş)

Nurettin Taşçı

Gümüş

2

2

C1

Yasemin

Alamana (Kancabaş)

Nurettin Taşçı

Altın

3

3

C1

İstanbul kayığı

Yük teknesi

İlhan Gökçay

Altın

4

4

C1

Sprey Boston

Sloop yelkenli

Sedat Narman

Bronz

5

6

C1

Halifax 1768

Kalyon

Metin Önkol

Bronz

 

 

 

 

 

 

 

6

1

C2

Yalı Sandalı

Balıkçı Sandalı

Sedat Narman

Gümüş

7

5

C2

Joffre

Römorkör

Serkan Ceylan

Gümüş

8

6

C2

Gündoğdu

Çektirme

M.Salih Osmanoğlu

Bronz

9

9

C2

Transilvania

Yolcu gemisi

İ.Ercan Küçüktaş

Gümüş

10

10

C2

Sultanhisar

Torpido Bot

Varol Or

Gümüş

11

11

C2

Kaan

Balıkçı Sandalı

Engin Sofuoğlu

Bronz

12

12

C2

Sahilbent

Y.Çarklı araba vapuru

İ.Ercan Küçüktaş

Gümüş

13

13

C2

Nusret

Mayın Dökme

A.Tahir Efe

Altın

 

 

 

 

 

 

 

14

1

C3

Çektirme

Karadeniz Yük Teknesi

Engin Sofuoğlu

Altın

 

 

 

 

 

 

 

15

1

C6a

U 213

Denizaltı

Serkan Ceylan

Altın

 

 

 

 

 

 

 

16

1

C6b

Chris Craft

Sürat teknesi

Y.Serhat Ece

Gümüş

17

2

C6b

Borkum

Buharlı yolcu teknesi

B.Haldun Ünsal

Gümüş

18

3

C6b

Robt. E. Lee

Nehir Gemisi

Turgut Oyulmaz

Altın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GEMİ MODELCİLERİ VE GEMİ SEVERLER DERNEĞİ

 

 

2012 STATİK GEMİ MODELLERİ YARIŞMASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarışma Madalya Listesi

 

 

 

 

 

 

Genel

Sıra

Sınıf

Model adı

Model tipi

Modelci

Madalya

1

1

C1

Şirin

Alamana (Kancabaş)

Nurettin Taşçı

Gümüş

2

2

C1

Yasemin

Alamana (Kancabaş)

Nurettin Taşçı

Altın

3

3

C1

İstanbul kayığı

Yük teknesi

İlhan Gökçay

Altın

4

4

C1

Sprey Boston

Sloop yelkenli

Sedat Narman

Bronz

5

6

C1

Halifax 1768

Kalyon

Metin Önkol

Bronz

 

 

 

 

 

 

 

6

1

C2

Yalı Sandalı

Balıkçı Sandalı

Sedat Narman

Gümüş

7

5

C2

Joffre

Römorkör

Serkan Ceylan

Gümüş

8

6

C2

Gündoğdu

Çektirme

M.Salih Osmanoğlu

Bronz

9

9

C2

Transilvania

Yolcu gemisi

İ.Ercan Küçüktaş

Gümüş

10

10

C2

Sultanhisar

Torpido Bot

Varol Or

Gümüş

11

11

C2

Kaan

Balıkçı Sandalı

Engin Sofuoğlu

Bronz

12

12

C2

Sahilbent

Y.Çarklı araba vapuru

İ.Ercan Küçüktaş

Gümüş

13

13

C2

Nusret

Mayın Dökme

A.Tahir Efe

Altın

 

 

 

 

 

 

 

14

1

C3

Çektirme

Karadeniz Yük Teknesi

Engin Sofuoğlu

Altın

 

 

 

 

 

 

 

15

1

C6a

U 213

Denizaltı

Serkan Ceylan

Altın

 

 

 

 

 

 

 

16

1

C6b

Chris Craft

Sürat teknesi

Y.Serhat Ece

Gümüş

17

2

C6b

Borkum

Buharlı yolcu teknesi

B.Haldun Ünsal

Gümüş

18

3

C6b

Robt. E. Lee

Nehir Gemisi

Turgut Oyulmaz

Altın

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________

gm_logo.jpg
rmk_logo.jpg

S/Y GONCA Model Yarışması

serkan_plaket_1

 

Serkan Ceylan

Serkan

Derneğimiz ve RM.Koç Müzesi ortak çalışması olarak organize edilen S/Y Gonca Model Yarışması ödül töreni Sayın M.Rahmi KOÇ ve dernek üyesi misafirlerin katılımı ile Fenerbahçe Vapurunda yapılmıştır. Rahmi Koç tarafından verilen ödüllerde biriniciliği Serkan Ceylan’ın modeli kazanmıştır.

kazanan


Ali Riza İşipek, Cengiz Dumlupınar, Ertuğrul Duru, Özgür Numan, Erol Ersan , Antonio Berzolese tarafından değerlendirilen eserlerden Yaşar Tanören ikincilik, Selahaddin Çoşkun üçüncülük, Mazlum Atacan ve Varol Or mansiyon ile ödüllendirilmiştir.
Tüm katılımcıları tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Modeller

juri

Plaketler

disarda