donwload filezilla download filezilla client donwload filezilla download latest filezilla download filezilla client download filezilla 3.2 download filezilla for windows download filezilla 64 bit download filezilla vista download filezilla exe download filezilla ftp software

430 - Ümit YÖNET

umit_vesikalik.jpg

Merhaba,

Öncelikle atölyeden söz etmeliyim. Kendi okulumuzda atölye oluşturduk. Burası öğretmen öğrenci herkese açık bir mekan. Emniyetli, sıcak, aydınlık ve geniş. Ben okulda olduğum için, bütün günümü dersler dışında akşamları ve hafta sonları atölyede geçiriyorum.

Bu atölyeyi 1996 da kendi imkanlarımla kurdum. Dekupaj, küçük şerit ağaç tornası, zımpara makinesi, daire testere aldım. İlgilenen, yaşamında gemi olan, hemen her meslekten kişiler atölyeye geliyorlar. Ancak zaman yetersizliğinden, organize olup bir şeyler yapamıyoruz.

Bir de zaman içinde öğrendim ki ,yapmakla öğretmek çok farklı. Çünkü yaparken, kendiniz özel bir sistem oluşturuyoruz, ama öğretmek için genel bir sisteme uymak gerekiyor. Ve de daha çok zaman. Şimdiler de eski öğrencim Önder ile çalışıyoruz.

Önder daha önceden Dakota'dan scale araba modelleri yapardı. İlk gemisine başladı, yine tamamı Dakota'dan 1/30 SAAR Hücumbotu çalışıyor ve çok başarılı (bence). Son çalışmalarıma gelince; Amiral gemilerim, tabi ki romorkörler 1/22 Armutlu (1961) RC 1/25 sanmar doğançay RC yapımda , Kurucaşile yapımı 1/10 eski tip karpuz kıçlı trol (alamatra) boyada.

Çektirme

cektidi01a.jpg  cektidi02a.jpg  cektidi03a.jpg  cektidi04a.jpg

cektidi05a.jpg

Motor Yat

UmitMotorYat01a.jpg  UmitMotorYat02a.jpg  UmitMotorYat03a.jpg  UmitMotorYat04a.jpg

UmitMotorYat05a.jpg  UmitMotorYat06a.jpg  UmitMotorYat07a.jpg  UmitMotorYat08a.jpg

UmitMotorYat09a.jpg  UmitMotorYat10a.jpg

Pervane

perv01a.jpg  perv02a.jpg  perv03a.jpg  perv04a.jpg

perv05a.jpg  perv06a.jpg  perv07a.jpg